Sublime TWENTY4 - 5k multi-terrain race

Next Race: 08/08/2020

Grafham Water Centre

5k multi-terrain race (Solo Participants only) Results

Position First Name Last Name Gender Club Overall Time Chip Time Category Gender Pos Category Pos Age Grading Action
1 Martin Randall male Wittering Warriors 20:59.20 Male 35-39 1 1 Claimed
2 Steven Allpress male Bushfield Joggers 21:02.90 Male 35-39 2 2 Claimed
3 Rhys Harris male 21:14.80 Male Junior 3 1 Claimed
4 Shane Goldsmith male Bushfield Joggers 22:42.50 Male 50-54 4 1 Claimed
5 Emily Chambers female 00:22:44 Female Junior 1 1 Claimed
6 Jacob Edmett male 00:23:13 Male Junior 5 2 Claimed
7 Oliver Su male 23:35.50 Male Senior 6 1 Claimed
8 Christopher Machin male All Abilities Fitness 24:35.30 Male Senior 7 2 Claimed
9 Olivier Michel male 25:25.50 Male Senior 8 3 Claimed
10 Stephen Iden male 00:25:40 Male 40-44 9 1 Claimed
11 Gillian Brightwell female Wellingborough & District AC 26:01.50 Female 55-59 2 1 Claimed
12 Chris Maddy male THORNEY RC 26:25.30 Male 40-44 10 2 Claimed
13 GILL WOODHOUSE female DEREHAM RUNNERS & AC 26:27.50 Female 70-74 3 1 Claimed
14 Luca Rosella male 26:39.70 Male Junior 11 3 Claimed
15 Charlotte Sortwell female YAXLEY RUNNERS AND JOGGERS 27:04.70 Female Senior 4 1 Claimed
16 Anna Martin female Lonely Goat RC 27:04.80 Female 35-39 5 1 Claimed
17 Nicola Dougall female 27:56.70 Female 50-54 6 1 Claimed
18 Luke Maddy male Thorney Running Club 00:28:35 Male Junior 12 4 Claimed
19 Ellen Mcgrath female 28:57.40 Female 35-39 7 2 Claimed
20 Tom Ormston male 29:28.80 Male Senior 13 4 Claimed
21 Lyndon Harris male 29:46.10 Male 40-44 14 3 Claimed
22 Lucy Asprey female 30:08.40 Female 40-44 8 1 Claimed
23 Andrew Asprey male 30:09.10 Male 35-39 15 3 Claimed
24 Simon Hobbs male redwell runnners 30:25.40 Male 50-54 16 2 Claimed
25 Ellie May female ISABELLA ROSE FOUNDATION 00:31:41 Female Junior 9 2 --
26 Sheena Shearman female Isabella Rose Foundation - Team Isabella 31:41.20 Female 40-44 10 2 Claimed
27 Callum Soper male 31:42.80 Male Senior 17 5 Claimed
28 Bev Misik female Fen Edge Runners 31:57.10 Female 45-49 11 1 Claimed
29 Shelley Compton female 32:10.70 Female 45-49 12 2 Claimed
30 Matthew Byrne male 32:37.50 Male 45-49 18 1 Claimed
31 Suzanne Davies female Other - Lonely Goat Running Club 32:43.20 Female Senior 13 2 Claimed
32 Danielle Randall female Eye Community Runners 00:32:47 Female Senior 14 3 Claimed
33 Kelly Thomas female 33:27.30 Female Senior 15 4 Claimed
34 Sophie Walker female 33:33.70 Female Senior 16 5 Claimed
35 Joanna Towns female 33:41.80 Female 35-39 17 3 Claimed
36 Hazel Cason female DEREHAM RUNNERS & AC 33:42.70 Female 60-64 18 1 Claimed
37 Katie Macintyre female 33:59.10 Female Senior 19 6 Claimed
38 Olivia Hill female 34:01.60 Female Senior 20 7 Claimed
39 Vikki Maddams female 34:23.80 Female Senior 21 8 Claimed
40 Alice Clough female 34:25.50 Female Senior 22 9 Claimed
41 Jo White female Lonely Goat RC 35:26.50 Female 50-54 23 2 Claimed
42 Sonya Kaur female 35:30.90 Female 50-54 24 3 Claimed
43 Lesley Dolan female FENLAND RUNNING CLUB 00:35:48 Female 60-64 25 2 Claimed
44 Taylor-Anne Singletary female 35:49.60 Female Senior 26 10 Claimed
45 Eamonn Singletary male 35:49.80 Male 60-64 19 1 Claimed
46 Peter Gittings male Birstall RC 00:35:51 Male 40-44 20 4 Claimed
47 Sheila Cayton female 36:35.20 Female 60-64 27 3 Claimed
48 Wendy Johnson female 36:35.80 Female 50-54 28 4 Claimed
49 Sue Ridley female Eye Community Runners 38:02.50 Female 70-74 29 2 Claimed
50 Silvia Settevendemie female 38:03.70 Female 35-39 30 4 Claimed
51 Shane Cave male 38:37.50 Male Senior 21 6 Claimed
52 Jenni Cross female Birstall RC 39:35.10 Female 45-49 31 3 Claimed
53 Amy Dodson female Bodymode Running Club 39:37.60 Female Senior 32 11 Claimed
54 Holly Neal female 39:45.30 Female 35-39 33 5 Claimed
55 Emily Candy female 39:48.30 Female Senior 34 12 Claimed
56 Laurence Pennock male 39:55.60 Male 60-64 22 2 Claimed
57 Fiona Hood female 40:33.80 Female Senior 35 13 Claimed
58 Emily Edmett female 41:07.20 Female 40-44 36 3 Claimed
59 Sonya Lawrence female Halmer Harriers 41:51.50 Female 50-54 37 5 Claimed
60 Amarpreet Leigh female 41:55.10 Female Senior 38 14 Claimed
61 Joanne Jacklin female 42:23.10 Female 45-49 39 4 Claimed
62 Christine Henhsaw female Kettering Town Harriers 43:00.80 Female 65-69 40 1 Claimed
63 Maria Baker female Boston Community Running Club 43:33.60 Female 55-59 41 2 Claimed
64 Amanda Teesdale female Boston Community Running Club 43:33.60 Female 50-54 42 6 Claimed
65 Kathleen Shiels female Eye Community Runners 48:08.90 Female 65-69 43 2 Claimed
66 Issy Shippey female 48:14.20 Female 50-54 44 7 Claimed
67 Teresa Lee female Halmer Harriers 48:19.40 Female Senior 45 15 Claimed
68 Keisha Briers female 53:01.90 Female Senior 46 16 Claimed
69 Kyle Wharton male 55:14.10 Male Junior 23 5 Claimed
70 Connor Wharton male 56:23.40 Male Junior 24 6 Claimed
71 Grahame Peacock male FENLAND RUNNING CLUB 58:02.80 Male 45-49 25 2 Claimed
72 Bryony Stocks female 59:30.10 Female 35-39 47 6 Claimed
73 William Johnson male 15:08.50 Male 55-59 26 1 Claimed
74 Kelly Pinto female 00:00:00 Female Senior 48 17 Claimed
75 Kelly Robinson female Brj Run and Tri 00:00:00 Female 40-44 49 4 Claimed
76 Gillian McDonald female 00:00:00 Female 55-59 50 3 Claimed
77 Emily McMillan female 00:00:00 Female Senior 51 18 Claimed
78 Hamuda Anfoune male 00:00:00 Male Senior 27 7 Claimed
79 Samantha Pollard female 00:00:00 Female Senior 52 19 Claimed
80 Sara Matthews female 00:00:00 Female 35-39 53 7 Claimed
81 Andrew Winson male Other - Lonely Goat Running Club 00:00:00 Male 40-44 28 5 Claimed
82 Rebecca Cutts female 00:00:00 Female Senior 54 20 Claimed
83 Mike Monnelly male 00:00:00 Male 45-49 29 3 Claimed
84 Zachary Pollard male 00:00:00 Male Junior 30 7 Claimed